Доклады иностранных визит-профессоров СФУ

В рамках Пленарного заседания конференции «Проблемы современной экономики» состоятся доклады иностранных визит-профессоров СФУ:
  1. Пленарный доклад доктора Ричарда Инсинга, PhD, визит-профессора кафедры менеджмента ИЭУиП СФУ (Заслуженный профессор Департамента экономики и бизнеса SUNY колледжа г. Онеонта, США) «Стратегия и законы Агентства США по защите окружающей среды в Вашингтоне».
  2. Пленарный доклад доктора Н Н Тарун Чакраворти, PhD, визит-профессора кафедры экономических теорий ИЭУиП СФУ (Департамент экономики, университет г. Бата, Великобритания) «Политическая экономия коррупции».

Приглашаются все желающие!

Reports of international guest-professors of SibFU would take place In the course of plenary meeting of the Conference “Problems of Modern Economy”:

1. Topic of plenary report: "The Strategy and Laws of the U.S. Enviromental Protection Agency in Washington, D.C.". Keynote speaker: Dr. Richard C. Insinga, Associate Professor Emeritus Division of Economics and Business SUNY College at Oneonta, USA.
  2. Topic of plenary report: "Political Economy of corruption". Keynote speaker: Dr N N Tarun Chakravorty, PhD, Department of Economics, University of Bath, Great Britain, visiting Professor of Economics, Department of Economic Theories, School of Economics, Management and Environmental Studies, Siberian Federal University of Economics.

All are invited to attend!